Wybrać Przedszkole Niepubliczne czy Publiczne? Zajrzyj do zakładki "ZAPISY cały rok!" :)::Facebook! - zapraszamy na nasz profil :) TU! ::ZAPISY DO PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2020/2021, również do Zerówki!

Kadra przedszkola

Zofia Ruben - dyrektor i założycielka przedszkola, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pracownik socjalny

Pedagog z wykształceniem, doświadczeniem i powołaniem.

Ukończone kierunki studiów:
- Praca Socjalna i Opiekuńczo - Wychowawcza,
- Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne,
- Zarządzanie Oświatą,
- Psychologia Wczesnego i Średniego Okresu Szkolnego z Terapią Pedagogiczną.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Centum Twórczej Zabawy i Rozwoju Dziecka "Trele Morele" w Dąbrowie Górniczej oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Mizerowie. Miała praktyki w wielu szkołach i przedszkolach na terenie Pawłowic i Cieszyna.

Osoba kreatywna, pełna pomysłów i wytrwale dążąca do celu, czego dowodem jest powstanie  i ciągłe rozwijanie się Iskierki.

Ukończone kursy i szkolenia:
- Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom/wychowankom oraz nauczycielom w aspekcie przepisów prawa,
- Dzieci z zaburzeniami autystycznymi - razem czy w integracji? Metody pracy z dzieckiem autystycznym z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku, 
- Wstęp do rozpoznania dysfunkcji procesów integracji sensorycznej jako przyczyny trudności rozwojowych dziecka,
- Obowiązkowa dokumentacja w placówce niepublicznej,
- Nadzór pedagogiczny w placówkach niepublicznych,
- Edukacja przedszkolna w perspektywie nadchodzących zmian,
- Kurs wychowawcy i kierownika kolonii i wycieczek,
- Pedagogika Montessori
- IPET w praktyce. Konstruowanie dokumentacji.

Prywatnie od 2018 r. mama chłopca wkraczającego obecnie w wiek przedszkolny, dlatego w pełni rozumie potrzeby dzieci i rodziców:)


Anna Gajda - wicedyrektor, interwent kryzysowy, specjalista poradnictwa psychologicznego, terapeuta terapii integralnej, trener TUS

W przedszkolu zajmuje się m.in. administracją, czyli tymi drobiazgami, dzięki którym 'Iskierka' może na co dzień sprawnie funkcjonować.
Wspiera również dzieci w sytuacjach związanych z różnymi trudnościami, które przeżywają w przedszkolu, a także ich rodziców w różnego rodzaju kryzysach wychowawczych. Pracuje z zachowaniem pełnej dyskrecji zgodnie z zasadami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jest certyfikowanym terapeutą Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Psychologicznego (ukończony I i II stopień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie), a także ukończyła roczne szkolenie z zakresu Terapii Integralnej w Warszawie.
Obecnie w trakcie szkolenia z Psychotraumatologii Praktycznej I stopnia w ujęciu psychoanalitycznym w Pomorskim Centrum Psychotraumatologii (Gdańsk) we współpracy z Instytutem Terapii Zintegrowanej w Monachium.
Jest również trenerem Treningu Umiejętności Spotłecznych.

Jej wielką pasją jest praca z ludźmi, dlatego od 2006 r. jest trenerem wokalnym dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jako kierownik organizuje również corocznie wakacyjne turnusy wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży.  
Związana od 2018 r. z Poradnią Psychologiczną w Katowicach, w której jest częścią kadry, udziela pomocy m.in. rodzicom, rodzinom, dzieciom, prowadzi również konferencje i warsztaty psychologiczne dla rodziców, dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jest także:
- Specjalistą d/s zarządzania zasobami ludzkimi,
- Specjalistą d/s zarządzania zespołem,
- Specjalistą d/s marketingu i reklamy,
- a także ukończyła kursy i szkolenia, m.in.:
- Terapia poznawczo-behawioralna, Terapia systemowa, Terapia Integralna, Neurobiologia wczesnego dzieciństwa, TUS a zachowania trudne.


Małgorzata Klimek - nauczyciel grupy Podróżników (Zerówka), nauczyciel j. angielskiego

Ukończyła studia I stopnia na kierunku Edukacja Elementarna ze specjalnością język angielski w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu a także studia II stopnia o kierunku Edukacja Elementarna z Terapią Pedagogiczną na Uniwersytecie Opolskim.

Swoje doświadczenie zdobywała czynnie uczestnicząc w wolontariatach w Szkole Podstawowej nr 5 oraz w Przedszkolu w Wodzisławiu Śląskim. Pod okiem nauczycieli prowadziła zajęcia "ogólne" oraz lekcje języka angielskiego w klasach 1-3. 

Pragnąc wzbogacić swoje umiejętności i doświadczenie brała udział w różnego rodzaju szkoleniach:
- Pedagogika Montessori,
- Aktywne słuchanie muzyki wg. Batti Struss w pracy z dziećmi,
- Wstęp do rozpoznawania dysfunkcji procesów integracji sensorycznej jako przyczyny trudności  rozwojowych dziecka,
- Rytmiczne poruszanki, wesołe zabawianki,
- Kierownik wycieczek i imprez przedszkolnych,
- Realizacja zmienionej podstawy programowej w przedszkolu - kształtowanie umiejętności czytania oraz przygotowanie do nauki pisania w praktyce.

Jest nauczycielem otwartym na nowe doświadczenia, kreatywnym i inspirującym o wielkim sercu dla każdego przedszkolaka. Każdy dzień z dziećmi dla Pani Małgosi jest idealnym powodem do tworzenia czegoś zupełnie nowego!


Ewa Buchalik - nauczyciel grupy Marynarzy, nauczyciel j. angielskiego

Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończyła Pedagogikę o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne.
Praca z dziećmi sprawia jej dużo radości, a praca w przedszkolu to dla niej przede wszystkim powołanie, w którym świetnie się odnajduje. Uważa, że do każdego dziecka trzeba podejść indywidualnie aby poznać jego możliwości, jego pasje i jak najlepiej mu pomóc w jego małych i dużych problemach, a także w rozwijaniu jego osobowości.
Ukończyła kurs kwalifikacyjno - metodyczno - pedagogiczny z zakresu Metodyki Nauczania Języka Obcego w Okresie Wczesnoszkolnym, ciągle kontynuuje własne profesjonalne doszkalanie się z języka angielskiego.

Jest osobą sympatyczną, pogodną, życzliwą, szybko zauważającą potrzeby innych, kreatywną, z głową pełną pomysłów!
Prywatnie mama dwóch wspaniałych chłopców. Mariola Harazin - nauczyciel grupy Odkrywców, instruktor zajęć taneczno - ruchowych

W 2013 roku ukończyła studia licencjackie: Pedagogika o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Terapia Pedagogiczna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. 
W 2016 roku ukończyła studia magisterskie: Pedagogika o specjalności Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.
Swoją wiedzę z zakresu oświaty poszerzyła kończąc kierunek Organizacja i Zarządzanie Oświatą w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku - Białej.

Po studiach pracę z dziećmi rozpoczęła jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w jednej ze szkół w Cieszynie. Następnie przez kolejne lata, miała okazję zdobywać doświadczenie w kilku placówkach przedszkolnych na terenie Śląska Cieszyńskiego. Szybko ukierunkowała się w stronę pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, która przynosi jej wiele satysfakcji i radości.

Podczas wspólnych zabaw w przedszkolu stawia na rozwój fizyczny dzieci i naturalne zaspokajanie potrzeby ruchu. Wykorzystując swoje zainteresowania i umiejętności związane z tańcem towarzyskim, zaczęła wykorzystywać je do pracy z dziećmi w przedszkolu. Z wielką pasją prowadzi zajęcia taneczno-ruchowe, a także zajęcia uczące rytmu i elementów tańca towarzyskiego.

Ukończone kursy i szkolenia (m.in.):
- Przedszkolne ABC matematyki ze Scootie Go,
Warsztaty metodyczne: Dyscyplina bez nakazów: Fitness terapeutyczny dla dzieci,
Warsztaty metodyczne: Dyscyplina bez nakazów: Show Pedagogika uczy dzieci: słyszeć, słuchać i działać z ochotą,
-  Warsztaty ODZ Publisher Innowacje: Taniec towarzyski w parach,
- Warsztaty terapeutyczno - muzyczne: Zaczarowane triki na psotne smyki- stwórz w dzieciach cudowne nawyki,
- Konferencja „Kreatywna przestrzeń edukacyjna. Nowy powiew edukacji daltońskiej: Dla ciebie mamo - plastyczne pomysły, matematyka Hejnego”,
- Warsztaty metodyczne Publisher Innowacje: „Metody pracy w przedszkolu- wskazówki ułatwiające nauczycielom planowanie i organizację pracy”.
- Pomoc psychologiczno- pedagogiczna,
- Seminarium „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów zadaniem każdego nauczyciela i kluczem do sukcesu uczniów”.

Pani Mariola jest niezwykle pogodnym, sympatyczym, wrażliwym i życzliwym nauczycielem mającym głowę pełną pomysłów i niepodważalną wiedzę!Aneta Lewandowska - nauczyciel popołudniowy, instruktor zajęć plastyczno - technicznych

Ukończyła studia na kierunku: Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne na Akademi Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, na wydziale zamiejscowym w Wodzisławiu Śląskim. Aktualnie uczęszcza na studia magisterskie na kierunku Pedagogika z Elementami Logopedii.

Ukończyła kurs instruktażowy dla kierowników wycieczek szkolnych.
Brała m.in. udział w warsztatach z zakresu "Alternatywne metody nauki czytania", ,,Słowo, ruch, muzyka = logorytmika”.

Praca w przedszkolu to dla niej spełnienie marzeń. Uważa, że do każdego dziecka należy podejść indywidualnie i dlatego stara się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości, jak również wpłyną na jego wszechstronny rozwój. Poprzez zajęcia plastyczno - techniczne pragnie rozbudzać w dzieciach kreatywność oraz indywidualne zainteresowania i umiejętności. Dlatego tak ważne jest dla niej aby pomóc dzieciom odkryć w sobie potencjał i własne pasje. Praca z dziećmi deje jej dużo satysfakcji. Dzięki temu każdego dnia chodzi do pracy z uśmiechem na twarzy.
Mama dwóch córek i nauczycielka z powołania! Uśmiech (chyba) nigdy nie znika z jej twarzy a jej pomysłowość i energia nie znają granic!Magdalena Bokłak - nauczyciel wspomagający, oligofrenopedagog

Jest absolwentką Uniwerytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie ukończyła studia o specjalności Praca socjalna i opiekuńczo - wychowawcza. Doświadczenie zawodowe zdobyła odywając praktyki studenckie w Zespole Szkół nr. 10 w Jastrzębiu Zdroju. Z tą placówką była związana przez 4 lata, gdzie pracowała na stanowisku pomocy nauczyciela.

W 2019 r. roku ukończyła studia podyplomowe: Wczesne i całożyciowe wspomaganie rozwoju i edukacji oraz rewalidacja uczniów z autyzmem i/lub Zespołem Aspergera.

Z zakresu pedagogiki specjalnej ukończyła szereg szkoleń m.in.:
-
Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się;
- Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi i młodzieżą upośledzoną umysłowo.
- Dzieci z zaburzeniami autystycznymi - razem czy w integracji? Metody pracy z dzieckiem autystycznym z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku.
- Słowo + Ruch + Muzyka = Logorytmika
- KORP - Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego - do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do końca 9 roku życia
- KOZE – Karty Oceny Zachowań i Emocji - do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do 16 roku życia
- TUS – Trening Umiejętności Społecznych
- IPET w praktyce – konstruowanie dokumentacji

Przez okres kolejnych lat była związana zawodowo z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pawłowicach, gdzie jako pracownik socjalny miała możliwość zetknięcia się po raz kolejny z niepełnosprawnością wśród rodzin.
Aby urzeczywistnić swoje marzenie o pracy z dziećmi niepełnosprawnymi ukończyła podyplomowe studia z zakresu oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Wierzy, że od tego jak dziecko sie rozwija, czego codziennie doświadcza oraz w jaki sposób jest motywowane i wspierane zależy jego przyszłość. Dlatego tak ważne jest aby rozwinąć w nim silne poczucie własnej wartości dzięki czemu zyska przekonanie że jest zdolne do uczenia się nowych rzeczy i przezwyciężenia problemów.

Życzliwość, dobroć serca, łagodność, kreatywność, ogromna wiedza i doświadczenie - to cechy, które z pewnością charakteryzują Panią Magdę!

Karina Szmuk - nauczyciel wspomagający, oligofrenopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Psychologia o specjalności klinicznej, a także Pedagogika - o specjalności Pedagogika Terapeutyczna z Oligofrenopedagogiką. Od 2017 roku nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Przedszkolnego.
W marcu 2020 r. ukończyła Wyższą Szkołę Biznesu i Nauki o Zdrowiu w Łodzi w zakresie "Wczesne i całożyciowe wspomaganie rozwoju i edukacji oraz rewalidacja uczniów z autyzmem i/lub Zespołem Aspergera".

Doświadczenie w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zdobyła głównie dzięki licznym praktykom, wolontariatowi oraz pracy w placówkach specjalnych, na terenie województwa opolskiego oraz śląskiego.

Praca z dziećmi jest jej pasją, dzięki której może nieustannie się rozwijać.

 Wybrane, ukończone kursy oraz szkolenia:
- Bateria metod diagnozy rozwoju psychomotorycznego dzieci pięcio- i sześcioletnich,
- Terapia ręki - interdyscyplinarne usprawnianie kończyny górnej i ręki,
- Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się dzieci niemówiących,
- Praktyczne zastosowanie terapii behawioralnej w pracy z dzieckiem z autyzmem ,
- Wczesna diagnoza i terapia małego dziecka od 0 do 3 r.ż.,
- Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego - KORP do diagnozy dzieci w wieku od 1. miesiąca do końca 9. roku życia,
- Karty Oceny Zachowania i Emocji - KOZE do diagnozy dzieci w wieku od 1. miesiąca do 16. roku życia,
- Trening Umiejętności Społecznych,
- IPET w praktyce konstruowanie dokumentacji,
-  oraz wiele innych.

 W swojej pracy kieruje się mottem:  „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”.

Konsekwentność i pracowitość, elastyczność, łagodność, profesjonalizm, ogromne doświadczenie i wiedza!

 

Cecylia Kwiatkowska – terapeuta Integracji Sensorycznej, oligofrenopedagog

Ukończyła Pedagogikę Socjalno – Opiekuńczą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie. Jako terapeuta Integracji Sensorycznej odbyła praktykę i zdobywała cenne doświadczenie w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu i Żłobku w Jastrzębiu Zdroju. Jako oligofrenopedagog pracując z osobami z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym (głębokim) w DPS w Pielgrzymowicach, a także w Szkole Podstawowej z oddziałami specjalnymi w Strumieniu (klasy chłopców).
Z wielką pasją prowadziła również wolontaryjnie zajęcia z bajkoterapii.

Dodatkowo uczestniczy w szkoleniach z neurologii, neurologopedii takich jak:
- Wygaszanie
przetrwałych odruchów u dzieci,
- Teoria odruchów pierwotnych,
-
Masaż Chantala,
- Smykomultisensoryka,
- i wiele, wiele innych.

Jako terapeuta SI uczy dzieci przede wszystkim poprzez zabawę dostosowując program pracy do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.

Jej motto: „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu"
(Wojciech Oczko, lekarz).

Panią Cecylię bardzo lubią wszystkie dzieci, z którymi ma przyjemność pracować. Jej sposób przekazywania wiedzy, świetnie dobrane ćwiczenia w formie zabawy przynoszą dzieciom dużo frajdy. Najważniejsze jest jednak to, że każdy Maluch i jego rodzic wie, że zawsze może liczyć na wielkie wyczucie, pomoc, profesjonalizm i ciepło ze strony Pani Cecylii.

Aleksandra Kożdoń neurologopeda, pedagog specjalny, trener wspomagania oświaty, provider Neuroflow ATS
Ukończyła studia z zakresu Zintegrowanej Edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego i edukacji informatycznej, Logopedii i medialnej emisji głosu oraz Neurologopedii na Uniwersytecie Śląskim. Ponadto Autyzm, Zespół Aspergera i inne całościowe zaburzenia rozwoju. Niedługo również terapeuta integracji sensorycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła prowadząc grupy przedszkolne, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej prowadząc zajęcia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz wychowując obecnie już nastoletniego syna. Aktualnie rewalidant, prowadząca terapię logopedyczną/neurologopedyczną, logorytmikę w Iskierce oraz w przedszkolu w Pszczynie. Ponadto prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną. Głodna wiedzy, ciągły poszukiwacz nowych rozwiązań, metod i sposobów. Wieczny student i szkoleniowiec. Ukończone kursy dają jej kolejne kwalifikacje i szereg kompetencji: - trener umiejętności społecznych - terapeuta ręki - terapeuta miofunkcjonalny - metodyk zdalnego nauczania - diagnosta Kart Oceny Rozwoju Psychoruchowego Dziecka, Kart Oceny Logopedycznej Dziecka, Kart Oceny Gotowości Szkolnej Obecnie ma możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem sama będąc prelegentem szkoleń z zakresu wspomagania rozwoju dzieci. Kocha pracę z dziećmi, która jest życiową pasją. Misja wspomagania dzieci w ich rozwoju jest dla niej wyborem, powinnością i radością.


Justyna Krosny - pedagogiczna pomoc nauczyciela w grupie Podróżników
Angielika Szymańska - pedagogiczna pomoc nauczyciela w grupie Podróżników

Asystent nauczyciela:
Justyna Żuchowska grupa Odkrywców
Klaudia Stuchlik
- Intendentka, grupa Marynarzy


Są to osoby o nieprzeciętnych zdolnościach komunikacyjnych, kreatywne, obowiązkowe i życzliwe, baaardzo lubiane przez przedszkolaki!
Z całą pewnością można stwierdzić, że Pani Klaudia, Panie Justynki i Pani Angielika to prawdziwe profesjonalistki odznaczające się szczegolną empatią i troską o dobro każdego dziecka.